×
About Services News / Articles People Contact

Articles

Podpora podnikatelů dotčených koronavirem a souvisejicími opatřeními: ÚVĚR COVID

Pokud patříte mezi malé a střední podnikatele a živnostníky, na jejichž ekonomické aktivitě se prokazatelně negativně podepsala nemoc COVID-19 a s ní související preventivní opatření, mohl by vás zajímat úvěrový program ÚVĚR COVID. Tento program byl dne 9.3.2020 schválen vládou ČR a jeho cílem je pomoci podnikatelům a živnostníkům postižených koronavirem, a to především co se financování jejich provozu týká.

Úvěrový program spočívá zejména v poskytování bezúročných úvěrů se splatností 2 roky a s možností dvanáctiměsíčního odkladu splátek, přičemž úvěr bude poskytován zcela bez poplatků.

Na ÚVĚR COVID mají tedy nárok všichni malí a střední podnikatelé a živnostníci, kteří:

  1. podají žádost o úvěr;
  2. k žádosti doloží ty vážné okolnosti, které (i) měly ekonomický vliv na jejich podnikání a které (ii) byly důsledkem opatření vztahujících se ke koronaviru.

Podanou žádost pak bude vyhodnocovat expertní komise s tím, že v případě schválení žádosti poskytne stát prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky podporu ve formě úvěru ve výši 500.000,- Kč až 15.000.000,- Kč s nulovou úrokovou sazbou, a to do až do 90 % prokázané škody. 

Žádosti o ÚVĚR COVID lze podávat k ČMZRB od 1.4.2020. V případě Vašeho zájmu o pomoc se zpracováním žádosti se neváhejte obrátit na naši advokátní kancelář.

Podrobnosti k úvěru naleznete zde: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/bezurocne-financovani-pro-podnikatele-zasazene-infekci-koronaviru-schvalila-vlada--253333/

Category
Contact

For further information or if you have any questions
please do not hesitate to contact us by e-mail.

KGS legal s.r.o., advokátní kancelář
Pasáž Platýz
Národní 416/37
110 00 Praha

info@kgslegal.cz

ID N°: 06295525
VAT: CZ06295525
Company registered by the Municpal Court at Prague,
section C, insert 279699

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. More info