×
O nás Služby Novinky / Články Lidé Kontakt

Zákon o realitním zprostředkování

ZÁKON O REALITNÍM ZPROSTŘEDKOVÁNÍ

V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky prošel dne 8.11.2019 třetím čtením vládní návrh zákona o realitním zprostředkování („realitní zákon“). V současné době již čeká pouze na podpis prezidenta České republiky.

Cíl realitního zákona je zřejmý – pro realitní zprostředkovatele i jejich klienty vyjasnit „pravidla hry“ při převodu nemovitostí.

Co však skutečně přináší profesionálům na trhu tento nový zákon? Jakou jim dá výhodu před konkurencí a na co se musí každý zprostředkovatel před schůzkou se svými klienty připravit?

Naše advokátní kancelář se zaměřuje na poskytování služeb realitním kancelářím a jednotlivým zprostředkovatelům. Realitní zákon a jeho vývoj sleduje již od prvních mezirezortních připomínek, aby mohla všem svým klientům poskytnout komplexní pohled nejen na tento realitní zákon, ale i na veškeré novinky z něho vyplývající a týkající se sjednávání obchodů na trhu realit.

Nabízíme Vám nejen školení, tedy co Vás čeká, na co je potřeba se připravit a v čem bude Vaše výhoda oproti konkurenci, ale především nabízíme plnou právní podporu ve Vašich realitních případech, sebe jako partnera pro právní řešení, ale i administraci Vašich případů, úschovy a reprezentativní prostory pro podpis Vašich případů. Dále připravujeme společně s nakladatelstvím Wolters Kluver ČR knihu, jako komplexní příručku pro řešení realitního obchodu, zaměřenou zejména na právní úskalí případů.

Na termín školení se můžete kouknout zde případně kdykoliv nám napsat s dotazem na info@kgslegal.cz.

O novém zákonu si můžete přečíst v našem článku dostupném zde.

Účinnost zákona o realitním zprostředkování – nejistota a chaos

Aktuální vývoj v případě zákona o realitním zprostředkování by se dal nazvat nejistotou a chaosem.
Zákon o realitním zprostředkování stále nebyl po jeho podpisu prezidentem republiky dne 8.1.2020 vyhlášen ve Sbírce zákonů.

Stále tak není zřejmé, odkdy bude zákon účinný. Tento stav s sebou přináší nejistotu, jak na straně samotných realitních zprostředkovatelů, tak ale i klientů, kteří jejich služby využívají.
Na účinnost, resp. na dobu 2 měsíců od ní, totiž zákon váže povinnost realitního zprostředkovatele mít pojištění, přičemž lze očekávat, že klienti si budou splnění této povinnosti ověřovat.

>> Pokračovat ve čtení článku

Kontakt

RÁDI VÁM ODPOVÍME NA VAŠE DOTAZY.
KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM PROSTŘEDNICTVÍM E-MAILU.

KGS legal s.r.o., advokátní kancelář
Pasáž Platýz
Národní 416/37
110 00 Praha

info@kgslegal.cz

IČ: 06295525
DIČ: CZ06295525
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 279699