×
O nás Služby Novinky / Články Lidé Kontakt

Články

Úpravy cizí nemovitosti – kdo komu a kolik dluží?

Při rekonstrukci nemovitosti může dojít k tomu, že investor upraví nemovitost, která mu nepatří. Může tím dojít ke zhodnocení nemovitosti, i když si to její skutečný vlastník nepřál. Investorovi v takovém případě nenáleží náhrada výdajů, které na úpravu cizí nemovitosti vynaložil. Investorovi náleží náhrada ve výši zhodnocení věci, jež se obohacenému vlastníku věci (často i bez jeho vědomí) dostalo. Jde tedy o rozdíl mezi hodnotou věci před investicemi a poté.

Obohacený je tedy povinen vydat jen ten majetkový prospěch, jehož se mu obohacením dostalo, a nikoliv nahradit majetkovou ztrátu tomu, na jehož úkor bylo obohacení získáno. Velmi pravděpodobně se tak bude jednat o vyšší částku, než tomu bylo do roku 2014.

Situace, kdy je investováno do cizí nemovitosti, jsou až překvapivě časté. Může se jednat například o renovaci nemovitost, ale zpětně se zjistí, že kupní smlouva není platná a vlastníkem nemovitosti investor nikdy nebyl. Jiný příklad může být úprava zahrady, kde je špatně umístěno oplocení a fyzické rozdělení pozemku nesouhlasí s katastrální mapou.

Doporučujeme proto, než začnete investovat do jakékoliv nemovitosti, ujistěte se, že je skutečně Vaše.

Category
Kontakt

RÁDI VÁM ODPOVÍME NA VAŠE DOTAZY.
KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM PROSTŘEDNICTVÍM E-MAILU.

KGS legal s.r.o., advokátní kancelář
Pasáž Platýz
Národní 416/37
110 00 Praha

info@kgslegal.cz

IČ: 06295525
DIČ: CZ06295525
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 279699

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací