×
O nás Služby Novinky / Články Lidé Kontakt

Články

Podpora podnikatelů dotčených koronavirem a souvisejicími opatřeními: ÚVĚR COVID

Pokud patříte mezi malé a střední podnikatele a živnostníky, na jejichž ekonomické aktivitě se prokazatelně negativně podepsala nemoc COVID-19 a s ní související preventivní opatření, mohl by vás zajímat úvěrový program ÚVĚR COVID. Tento program byl dne 9.3.2020 schválen vládou ČR a jeho cílem je pomoci podnikatelům a živnostníkům postižených koronavirem, a to především co se financování jejich provozu týká.

Úvěrový program spočívá zejména v poskytování bezúročných úvěrů se splatností 2 roky a s možností dvanáctiměsíčního odkladu splátek, přičemž úvěr bude poskytován zcela bez poplatků.

Na ÚVĚR COVID mají tedy nárok všichni malí a střední podnikatelé a živnostníci, kteří:

  1. podají žádost o úvěr;
  2. k žádosti doloží ty vážné okolnosti, které (i) měly ekonomický vliv na jejich podnikání a které (ii) byly důsledkem opatření vztahujících se ke koronaviru.

Podanou žádost pak bude vyhodnocovat expertní komise s tím, že v případě schválení žádosti poskytne stát prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky podporu ve formě úvěru ve výši 500.000,- Kč až 15.000.000,- Kč s nulovou úrokovou sazbou, a to do až do 90 % prokázané škody. 

Žádosti o ÚVĚR COVID lze podávat k ČMZRB od 1.4.2020. V případě Vašeho zájmu o pomoc se zpracováním žádosti se neváhejte obrátit na naši advokátní kancelář.

Podrobnosti k úvěru naleznete zde: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/bezurocne-financovani-pro-podnikatele-zasazene-infekci-koronaviru-schvalila-vlada--253333/

Category
Kontakt

RÁDI VÁM ODPOVÍME NA VAŠE DOTAZY.
KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM PROSTŘEDNICTVÍM E-MAILU.

KGS legal s.r.o., advokátní kancelář
Pasáž Platýz
Národní 416/37
110 00 Praha

info@kgslegal.cz

IČ: 06295525
DIČ: CZ06295525
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 279699