×
O nás Služby Novinky / Články Lidé Kontakt

Články

Katastr nemovitostí: Změny online rozhraní od června 2021

Od června 2021 se mění internetové rozhraní katastru nemovitostí. Dohledat vlastníky nemovitostí či účastníky katastrálních řízení je možné po zadáni kontrolního kódu. Katastrální úřad se tímto způsobem snaží zamezit automatizovaným nástrojům v přístupu k databázi.

Pro zjištění podrobností z katastru nemovitostí bez nutnosti zadávat kontrolní kód je možné postupovat následovně:

Přihlášení přes identifikační portál je nové rozhraní a zpřístupnění informací po přihlášení v něm je zdarma. Rovněž zřízení přístupu do identifikačního portálu by nemělo podléhat poplatku. Dálkový přístup je standardně zpoplatněn správními poplatky a jeho fungování by mělo být stejné jako doposud.

V případě potíží se zajištěním jednoho z výše uvedených přístupů do evidence jsme připraveni Vám při komunikaci s úřady poskytnout plnou podporu.

JUDr. PhDr. Karolina Spozdilová, Ph.D., advokátka a partnerka KGS legal

Jakub Vodička, student posledního ročníku Právnické fakulty UK a právní asistent KGS legal

Oficiální vyjádření úřadu naleznete na jeho webové stránce: https://cuzk.cz/ 

ZPRACOVÁNO KE DNI 8.5.2021. INFORMACE UVEDENÉ V TOMTO ČLÁNKU JSOU PREZENTOVÁNY NA ZÁKLADĚ NAŠEHO NEJLEPŠÍHO PŘESVĚDČENÍ A POZNATKŮ ZÍSKANÝCH V DOBĚ, KDY BYL ČLÁNEK ZVEŘEJNĚN. KONKRÉTNÍ INFORMACE BY VŠAK VŽDY MĚLY BÝT KONZULTOVÁNY S KGS LEGAL PŘED UČINĚNÍM KONKRÉTNÍHO ROZHODNUTÍ ČI PRÁVNÍHO JEDNÁNÍ. INFORMACE NEJSOU VYČERPÁVAJÍCÍ POPIS RELEVANTNÍ PROBLEMATIKY A NÁSLEDKŮ. INFORMACE JSOU OBECNÉ A NENAHRAZUJÍ PRÁVNÍ RADU PRO KONKRÉTNÍ OKOLNOSTI. KGS LEGAL ANI NIKDO Z AUTORŮ NEODPOVÍDAJÍ ZA ÚJMU, KTERÁ BY MOHLA VZNIKNOUT ZE SPOLÉHÁNÍ SE NA ZDE UVEŘEJNĚNÉ INFORMACE.
Category
Kontakt

RÁDI VÁM ODPOVÍME NA VAŠE DOTAZY.
KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM PROSTŘEDNICTVÍM E-MAILU.

KGS legal s.r.o., advokátní kancelář
Pasáž Platýz
Národní 416/37
110 00 Praha

info@kgslegal.cz

IČ: 06295525
DIČ: CZ06295525
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 279699